STEWART DAVIES CHALLENGE 2013-2014

 


ROUND 1:

BASSENDEAN
                                                                                                    YOKINE
D Nicholls, M Erceg, L Pike, J Opie                            19      Defeated            P Roberts, T Thomas, B Horwood, J Lorencs       10
G Stokes, D Rowland, D Rhodes, B Axford                13      Drew with           S Bell, C McKenna, B Manners, J O'Donoue        13
N Kirkup, C Hotker, J Lynch, A Staples                       17      Defeated            M Lemos, S Dawson, K Hewison, J Gallop            8
K Manton, S Patterson, P Hutchinson, D Patterson    18     Defeated            B Morrison, E Hammond, P Hunter, P Hunter         5
                                     7.5                                                                   0.5

KALAMUNDA
                                                                                                       CAMBRIDGE
R Jakovich, P Gusenan, W Olive, K Vanderslys           9       Drew with           A Byers, G Kane, H Lewis, P Harris                        9
R Hutchinson, M Donovan, J Graham, D VanHorn       21     Defeated           L Mola, G Hawkes, H Christenson, C Lander         11
C McKay, C Nash, M Clancy, R Cooper                        8       Drew with          B Kiely, C Wooldrige, R Bolton, T Smallacombe     8
M Douthie, G Higham, A Bartlett, B Barnfield               11     Lost to               A Ness, D Jones, B Katunarich, L Richardson        14

                                          6                                                                     2

ROUND 2:

BASSENDEAN
                                                                                                   KALAMUNDA
D Nicholls, M Erceg, L Pike, J Opie                            13      Defeated            R Jakovich, P Gusenan, W Olive, K Vanderslys        10
G Stokes, D Rowland, D Rhodes, B Axford                9        Lost to                R Hutchinson, M Donovan, J Graham, D VanHorn    15
N Kirkup, C Hotker, J Lynch, A Staples                       15      Defeated            C McKay, C Nash, M Clancy, R Cooper                      4
K Manton, S Patterson, P Hutchinson, D Patterson   11      Drew with           M Douthie, G Higham, A Bartlett, B Barnfield            11

                                     6.5                                                                   1.5

 YOKINE                                                                                                                CAMBRIDGE
P Roberts, T Thomas, B Horwood, J Lorencs              6
       Lost to               A Byers, G Kane, H Lewis, P Harris                             20
S Bell, C McKenna, B Manners, J O'Donoue               4
       Lost to               L Mola, G Hawkes, H Christenson, C Lander              25
M Lemos, S Dawson, K Hewison, J Gallop                 11
      Lost to               B Kiely, C Wooldrige, R Bolton, T Smallacombe        19
B Morrison, E Hammond, P Hunter, P Hunter              8        Lost to               A Ness, D Jones, B Katunarich, L Richardson           10

                                       0                                                                     8

ROUND 3:

BASSENDEAN
                                                                                                   CAMBRIDGE
S Black, M Erceg, L Pike, J Opie                                10     
Lost to                A Byers, G Kane, H Lewis, P Harris                             20
G Stokes, D Rowland, D Rhodes, B Axford                19     Defeated            L Mola, G Hawkes, H Christenson, C Lander              5
N Kirkup, C Hotker, J Lynch, A Staples                        7       Lost to                B Kiely, C Wooldrige, R Bolton, T Smallacombe        9
K Manton, S Patterson, P Hutchinson, D Patterson   17      Defeated           A Ness, D Jones, B Katunarich, L Richardson            9
                                         6                                                                     2

 YOKINE
                                                                                                               KALAMUNDA  
P Roberts, T Thomas, B Horwood, J Lorencs              14     
Defeated         R Jakovich, P Gusenan, W Olive, K Vanderslys        10
S Bell, C McKenna, B Manners, J O'Donoue               13
      Drew with         R Hutchinson, M Donovan, J Graham, D VanHorn    13
M Lemos, S Dawson, K Hewison, J Gallop                  18
      
Defeated         C McKay, C Nash, M Clancy, R Cooper                     11
B Morrison, E Hammond, P Hunter, P Hunter               17      Defeated        
M Douthie, G Higham, A Bartlett, B Barnfield              6

                                        7.5                                                                  0.5

1st     Bassendean   20pts
2nd    Cambridge     12pts
Equal 3rd   Kalamunda and Yokine    8pts

Leading Rinks:
K Manton, S Patterson, P Hutchinson, D Patterson  2.5  +21
R Hutchinson, M Donovan, J Graham, D VanHorn    2.5  +16
A Byers, G Kane, H Lewis, P Harris                                2.5  +16